15 lutego 2022
poidla 1

Automatyczne poidła dla kur to rozwiązanie, które zapewnia szereg istotnych korzyści zarówno dla hodowców, jak i dla kur. Odpowiednio dostosowane poidło pozwala zaoszczędzić sporo czasu i przekłada się na lepszy komfort codziennej pracy. Poznaj inne korzyści wynikające ze stosowania automatycznych poideł dla kur.

Dlaczego warto stosować automatyczne poidła dla kur?

  1. Wygoda i oszczędność czasu dla hodowcy. Za sprawą automatycznych poideł odpada konieczność regularnego podawania i uzupełniania wody. W wielu hodowlach tę czynność trzeba powtarzać nawet dwa razy dziennie, co zabiera dodatkowy czas, który można byłoby poświęcić na inne prace.
  2. Stały dostęp do świeżej wody. Za sprawą automatycznych poideł kury mają stały dostęp do świeżej i czystej wody, zawsze wtedy, kiedy jej potrzebuje – 24 godziny na dobę każdego dnia. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku dużego stada, a także w hodowlach, które nie są zlokalizowane w pobliżu miejsca zamieszkania hodowcy.
  3. Minimalizacja strat wody. Automatyczne poidła sprzyjają też w redukcji strat wody. Woda ona przechowywana wewnątrz podajnika, dlatego też odpada problem związany z nadmiernym jej rozlewaniem.
  4. Większe bezpieczeństwo. Poidła napełniane ręcznie są narażone na szybkie zanieczyszczenie wody odchodami, ściółką i paszą. Konieczne jest więc ich regularne mycie. Jeśli takie poidła znajdują się na zewnątrz budynku inwentarskiego, mogą mieć do niego dostęp również dzikie ptaki, co stwarza niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się chorób. Tego rodzaju problemy można skutecznie wyeliminować, decydując się na automatyczne poidła dla kur.

Systemy pojenia drobiu w ofercie naszej firmy

Nasza firma zapewnia szeroki wybór różnych akcesoriów dla zwierząt hodowlanych. Oferujemy m.in. profesjonalne systemy pojenia drobiu. Wszystkie zapewniane poidła wyróżniają się stabilną konstrukcją, lekkością, łatwością użytkowania i bezpieczeństwem (m.in. brak ostrych krawędzi). Wyposażone są w filtry do wielorazowego użytku, dlatego też gwarantują wysoką jakość podawanej wody. Proponowane przez nas poidła dla drobiu nadają się również do hodowli ściółkowej oraz hodowli klatkowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.