13 czerwca 2023
ferma dla drobiu

Hodowla zwierząt to branża, która wymaga ciągłego rozwoju i dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych. Tylko wówczas zapewni ona wydajność i opłacalność na odpowiednim poziomie, a Ty zagwarantujesz swoim zwierzętom dobrobyt oraz optymalne warunki do życia. W związku z tym, jeśli jesteś hodowcą, powinieneś zwrócić uwagę na kilka sygnałów, które wskazują na to, że nadszedł czas na modernizację fermy.

Korzystanie z nieaktualnych technologii

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, dlatego ważne jest, by hodowcy nadążali za oferowanymi możliwościami. Jeśli więc zauważysz, że korzystasz z nieaktualnych rozwiązań, a także zbyt wiele czasu poświęcasz na ręczne wykonywanie wielu zadań, może być to moment na przeprowadzenie modernizacji fermy. Dzięki temu Twoja hodowla stanie się wydajniejsza i bardziej opłacalna, a Ty zyskasz wiele czasu, który będziesz mógł poświęcić na inne zajęcia.

Gorsze warunki życia zwierząt

Modernizacja fermy ma na celu przynieść korzyści dla hodowcy nie tylko pod względem zmniejszenia ilości pracy czy zwiększenia opłacalności, ale też zapewnienia jak najlepszych warunków do życia dla zwierząt. Stosując nowoczesne systemy, zagwarantujesz swoim ptakom lub trzodzie stały dostęp do odpowiedniej ilości pokarmu oraz świeżej wody. Ponadto zaawansowane technologie umożliwią Ci stworzenie idealnych warunków klimatycznych w kurniku przez cały rok, niezależnie od temperatury i pogody panujących na zewnątrz.

Spadek zysków

Kolejnym sygnałem, który sugeruje o tym, że warto dokonać modernizacji fermy, jest spadek zysków. Inwestując w nowe technologie, automatycznie działające podajniki, systemy zarządzania fermą i zaawansowany sprzęt, będziesz w stanie zwiększyć wydajność hodowli przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów jej obsługi. Wszystko to szybko przełoży się na wzrost zysków. Dodatkowo modernizacja fermy pozwoli Ci na wytwarzanie produktów wyższej jakości, które przyciągną więcej klientów i zwiększą sprzedaż.